Észak-Kínában honos, 5-10 m magas, karcsú vagy kerekded koronájú fa. Levele jellegzetesen rombusz alakú vagy hosszúkás tojásdad, 5-8 cm-es, hegyes, alsó fele szürkészöld, nyele 2-3 cm hosszú. Hajtásai fiatalon szürkések, filcszerűek, a második évtől csupaszok. Májusban virágzik, virágai 1,5-2 cm szélesek, 8-10-esével csomós álernyőt képeznek.

Termése többnyire gömbölyű, 1,5-2 cm vastag, barna fehér pöttyökkel; csészéje lehullik.

A nyírlevelű körte további jelentősége, hogy magoncait Kínában a körte alanyául használják. Még a magas pH-jú (meszes) talajokon is telepítik. Magyar kísérletekben körtefajtáinkkal összeférhetőnek bizonyult, a ráoltott fák mérete a vadkörte magoncokhoz hasonló, vagy azoknál 10-20%-al kisebb. A szárazságot is jól elviseli.

(további információk az alanyhasználatról: http://bomtamas.hu/?page_id=169)

(fénykép: http://www.qscaping.com)

Nyírlevelű körte (<span>Pyrus betulifolia</span>)

Hasonló növények

Kínai körte, Callery-körte 'Capital' (Pyrus calleryana ''Capital'') Kínai körte, Callery-körte 'Capital' (Pyrus calleryana ''Capital'')
A Távol-Keletről származó kínai- vagy Callery-körtének...

Kínai körte, Callery-körte 'Chanticleer' (Pyrus calleryana ''Chanticleer'') Kínai körte, Callery-körte 'Chanticleer' (Pyrus calleryana ''Chanticleer'')
A Távol-Keletről származó kínai- vagy Callery-körtének...

Körte (Pyrus communis) Körte (Pyrus communis)
A körte a rózsavirágzatúak csoportjába tartozik,...

Összes 44 hasonló növény megtekintése »