Az őszirózsák a kertek leggyakoribb díszei. Széles faj és fajtaválasztékuk, valamint hibridjeik révén rendkívül nagy változatosságban találkozhatunk velük.

A legismertebb fajok közé tartozik a csillagőszirózsa (Aster amellus), melynek kék, lila vagy rózsaszín virágai október elején fejezik be nyílásukat. Hazánkban száraz lejtőkön, bokorerdőkben fordul elő. Széles, bokros növekedésű, 40-70 cm magas változékony faj. Normál kerti talajt kíván. Szárazságtűrő növény, de a fajták közepes vízigényűek. A virágszegény nyárvégi időszakban kezdődő virágzása, edzettsége miatt értékes.

Csillagőszirózsa (<span>Aster amellus </span>)

Hasonló növények

Havasi őszirózsa (Aster alpinus) Havasi őszirózsa (Aster alpinus)
15-20 cm magas bokros felálló szárú...

Őszirózsa (Aster ) Őszirózsa (Aster )
A korán virágzó (havasi őszirózsa), nyáron...