Kezdetben lassú növekedésű fenyő. Lombozata sűrű, tűlevelei ezüstös kékek és felfelé törőek. Tobozai látványosak. A növény 12 éves korára 2,5 x 1,5 m méretekkel rendelkezik. Növekedése évi több mint 30 cm. A kifejlett növény magassága meghaladhatja a 3,5 métert is.Teljes napsütést kedveli, de amíg fiatal ajánlatos a többi fiatal fenyőhöz hasonlóan részleges árnyékba telepíteni. Szívós fajta, talajban nem válogatós, de ültetés során belvízmentes és jól drénezett helyre ültessük!

Nemes jegenyefenyő (<span>Abies procera</span> 'Glauca')

Hasonló növények

Andalúziai jegenyefenyő (Abies pinsapo 'Glauca') Andalúziai jegenyefenyő (Abies pinsapo 'Glauca')
Gyakran többtörzsű vagy több vezérágú, szabálytalanul...

Görög jegenyefenyő (Abies cephalonica) Görög jegenyefenyő (Abies cephalonica)
Középtermetű fenyő: mintegy 15–30 m magasra nő....

Jegenyefenyő (Abies arizonica 'Glauca') Jegenyefenyő (Abies arizonica 'Glauca')
Kedvező feltételek mellett a jegenyefenyők akár...

Összes 11 hasonló növény megtekintése »