Franciaországból származó, 1861-ben nemesített fajta. Fiatalon erős, később középerős növekedési erélyű fa. Gyümölcse közepes méretű, először zöld, majd éretten szalmasárga színűvé válik (pirossal mosott is lehet), gömbölyded. Húsa fehéressárga, igen bő levű, finom szemcséjű. Íze igen jó, kellemesen fűszeres, enyhén savas. Féléretten szedve közepesen szállítható.

Érési ideje augusztus vége, szeptember eleje, és ekkor is fogyasztják.

Koronája sűrűsödésre hajlamos, levele apró, kerek, sötétzöld. Rövid termőrészeket képez. Szakaszosan bőtermő (évenként változóan), elég korán termőre fordul. Edzett, jól alkalmazkodó, igen jól termékenyülő fajta. Magyarországon kisebb mennyiségben termelik, több helyen ökológiai termesztésben. A termőhely iránt meglehetősen igénytelen, szívós fajta. A varasodásnak ellenáll. Vadalanyon közepes törzsű fának való; törpefa nevelésére is alkalmas.

Porzása más fajtákkal történik, pl. Vilmos körtével. A kora őszi idény igen értékes körtéje, bár az üzemi termesztésből kiszorult. Elsősorban házikerti telepítésre alkalmas.

(fénykép: http://laurent.meynier.free.fr/images/08_10/pommes_poires/madame-favre.jpg)

'Favrené asszony' körte (<span>Pyrus communis</span> ''Madame Favre'')

Hasonló növények

Avranchesi Jó Lujza körte (Pyrus communis ''Louise Bonne d'Avranches'') Avranchesi Jó Lujza körte (Pyrus communis ''Louise Bonne d'Avranches'')
Az Avranchesi (ejtsd: avransi) Jó Lujza...

Hardy vajkörte (Pyrus communis ''Beurre Hardy'') Hardy vajkörte (Pyrus communis ''Beurre Hardy'')
Középnagy, ritkán nagy (145-200g), kúpos, tojásdad...

Ilonka körte (Pyrus communis ' 'Ilonka'') Ilonka körte (Pyrus communis ' 'Ilonka'')
A Vilmos körte után körülbelül egy...

Összes 44 hasonló növény megtekintése »