Középnagy, ritkán nagy (145-200g), kúpos, tojásdad alakú gyümölcse (csésze felől legszélesebb) egyik oldalán hízottabb. A héj színe éretten sárgásszürke, az egész felület barna parás, vastag héjú, száraz tapintású (néhol kormos körtének is hívják). Kocsánya rövid, igen vastag, gyakran dudoros. Húsa zöldesfehér, tömött, olvadó, bőlevű, kellemesen savas, fűszeres, feldolgozáskor barnulásra hajlamos.

Kora őszi fajta; augusztus végén, szeptember elején szedhető, 1-2 hónapig tárolható. A fa fiatal korban igen erős növekedésű, felfelé törő, sűrű ágrendszerű (jegenyeszerű), majd termőkorban gyengül a növekedése. Jó termőképes­ségű.

Későn fordul termőre. Porzófajtái: Vilmos, Nemes Krasszán, Serres Olivér. A megfelelő gyümölcsméret kialakulásához a fa elégséges vízellátottsága szükséges.

 

(fotó: http://www.guardiangardencentre.co.uk)

Hardy vajkörte (<span>Pyrus communis</span> ''Beurre Hardy'')

Hasonló növények

'Favrené asszony' körte (Pyrus communis ''Madame Favre'') 'Favrené asszony' körte (Pyrus communis ''Madame Favre'')
Franciaországból származó, 1861-ben nemesített fajta. Fiatalon...

Clapp kedveltje körte (Pyrus communis ''Clapp's Favorite Pear'') Clapp kedveltje körte (Pyrus communis ''Clapp's Favorite Pear'')
Thadeus Clapp Massachusetts államban (USA) állította...

Conference körte (Pyrus communis ''Conference'') Conference körte (Pyrus communis ''Conference'')
Angliából származik (1894), az egész világon...

Összes 44 hasonló növény megtekintése »