A Wellspur Delicious fajta a Starking Delicious 1952-ben, az USA-ban felfedezett rügymutációja. Gyümölcse középnagy vagy nagy (170-200 g), sötétpiros, bordázott, megnyúlt alakú. Íze édeskés. Érési ideje szeptember vége - október eleje.

Fája gyengébb növekedésű. Rendszeresen és bőven terem. Mint általában a Red Delicious típusok, ez a fajta is érzékeny a varasodásra és a későtavaszi fagyokra. Kevésbé érzékeny azonban a magházpenészedésre.

(fénykép: http://hunyadi-garden.hu)

'Wellspur Delicious' alma (<span>Malus domestica</span> ''Wellspur Delicious'')

Hasonló növények

'Ace Spur Delicious' alma (Malus domestica ''Ace Spur Delicious'') 'Ace Spur Delicious' alma (Malus domestica ''Ace Spur Delicious'')
Az 'Ace Spur Delicious' desszert-almafajta az...

'Florina' alma (Malus domestica ''Florina'') 'Florina' alma (Malus domestica ''Florina'')
A Florina almafajta Franciaországból származik, a...

'Gloster' alma (Malus domestica ''Gloster'') 'Gloster' alma (Malus domestica ''Gloster'')
Az NSZK-ban nemesítették a 'Glockenapfel' és...

Összes 118 hasonló növény megtekintése »