Szabálytalan formájú díszcserje, amely a kertépítésben nyíratlan sövény tagjaként éppúgy megfelelhet, mint szoliter, magányosan álló növényként. Közepes növekedésű, leggyakrabban 100-200 cm magasságot elérő cserje. Közepes növekedési eréllyel rendelkezik. Különleges díszítőértékét a télen is élénk színű hajtásai adják. Leveleire jellemző a zöld-sárga foltozottság. Virágainak színe fehér. Májusban és júniusban virágzik. Termésének színe fehér. Semlegeshez közeli kémhatású (6,5-7,5 pH) talajokon könnyen nevelhető. Nedves, üde talajban fejlődik legszebben. A növény telepítése lehetőleg félárnyékos helyre történjen. Lombhullató.

Fehértarka levelű som  (<span>Cornus alba</span> 'Spaethii')

Hasonló növények

Fehértarka levelű som  (Cornus alba 'Sibirica') Fehértarka levelű som (Cornus alba 'Sibirica')
Szabálytalan formájú díszcserje, amely a kertépítésben...

Feketevesszejű som  (Cornus alba 'Kesselringii') Feketevesszejű som (Cornus alba 'Kesselringii')
Németországból származik, 1905-ben már ismert volt....

Óriástermésű som (Cornus mas 'Jolico') Óriástermésű som (Cornus mas 'Jolico')
Piros héjú, tojásdad, hosszúkás, csonthéjas magot...

Összes 16 hasonló növény megtekintése »