A leggyakrabban ültetett elfekvő örökzöldünk. Jól bírja a klímánkat, könnyen szaporítható és hamar összefüggő borítást ad. Évi növekménye a másfél métert is meghaladja, így a gyomokat elfojtja maga alatt.

Normál kerti talajt, közepes vízellátást, és félárnyékos fekvést kíván. Tűző napon is megél, de ott rendszeresen öntözni kell.

Alkalmas: alacsony, összefüggő foltok kialakítására, északi rézsűk megkötésére, fenyő- vagy lomblevelű örökzöldek csoportjainak egységbe foglalására. Árnyékos, félárnyékos balkonládából, vagy támfal tetejéről kellemesen megtöri az épített környezet szabályosságát.

Svéd madárbirs (<span>Cotoneaster dammeri</span> 'Skogholm')

Hasonló növények

Szőnyegmadárbirs (Cotoneaster dammeri 'Coral Beauty') Szőnyegmadárbirs (Cotoneaster dammeri 'Coral Beauty')
20-30 cm magas cserje, elhajló ágakkal....

Madárbirs (Cotoneaster hybrid 'Bella') Madárbirs (Cotoneaster hybrid 'Bella')
Magyarországon nemesített madárbirs, fényes zöld levelei...

Madárbirs (Cotoneaster dammeri 'Eichholz') Madárbirs (Cotoneaster dammeri 'Eichholz')
A növény jellegzetes tulajdonsága, hogy földön...

Összes 6 hasonló növény megtekintése »