Szabálytalan formájú díszcserje. Középmagas, kifejlett korában 200-300 cm-t elérő növény. Lassú növekedésű, ezért kisebb kertekbe is telepíthető. Elsősorban a virágzata miatt ültetett díszcserje. Leveleinek színe sötétzöld. Virágai fehérek. Virágzási idő: június-július. Semleges, vagy attól kissé eltérő kémhatású talajon szépen fejlődik. A száraz nyári időszakban érdemes gyakrabban öntözni, hogy fejlődése zavartalan legyen. Félárnyékos és napos kertrészletbe is ültethető. Lombhullató.

Jezsámen (<span>Philadelphus sp.</span> 'Virginal')

Hasonló növények

Jezsámen (Philadelphus sp. 'Schneesturm') Jezsámen (Philadelphus sp. 'Schneesturm')
Szabálytalan formájú díszcserje. Középmagas, kifejlett korában...

Közönséges jezsámen (Philadelphus coronarius) Közönséges jezsámen (Philadelphus coronarius)
Krémfehér színű, illatos virágú, sövényként is...

Jezsámen (Philadelphus sp. 'Manteau d'Hermine') Jezsámen (Philadelphus sp. 'Manteau d'Hermine')
Nagy fehér, telt virágú fajta. Magassága...

Összes 5 hasonló növény megtekintése »