New Jersey-ben (USA) G. W. Schneider állította elő 1948-ban a ('Golden Delicious' x 'Edgewood') x ('Red Gravenstein' x 'Close') almafajták hibridizációjával. 1966-ban vezették be a piacra, hazánkban 1985 óta államilag elismert árufajta. Jó ízű, méretes gyümölcsei ma is keresettek a kora őszi fajtaválasztékban.

Gyümölcse nagy (200-250 g), megnyúlt kúp alakú, zöldes-sárgás alapszínét 30-60%-ban enyhén pirosodó fedőszín borítja. Héja viaszos. Húsa közepesen kemény, sárgásfehér, roppanó, kellemesen fűszeres zamatú. Íze emlékeztet a Starkingéra. Augusztus közepétől a hónap végéig több menetben szüretelhető. Decemberig lehet tárolni normál légkörű hűtőtárolóban, de érdemes előbb piacra vinni.

 

Fája középerős-erős növekedésű, fiatal korban nehezen elágazódó. Korán termőre fordul (az Éva almánál később, a Téli arany parmennél előbb fordul termőre). Bőtermő; a bőven termő Téli arany parmennél 8%-kal, az Egri pirosnál 6%-kal termett többet (előbbi fajtánál rendszeresebben is terem).

Lisztharmatra fogékonyabb, mint az Éva és az Egri piros. Varasodásra kevésbé fogékony. Kölcsönösen jól termékenyül az Éva, Summerred, Ozark Gold és Vista Bella fajtákkal.

 

(fénykép: http://www.apple-works.com)

'Mollies Delicious' alma (<span>Malus domestica</span> ''Mollies Delicious'')

Hasonló növények

'Ceglédi piros' alma (Malus domestica ''Ceglédi piros'') 'Ceglédi piros' alma (Malus domestica ''Ceglédi piros'')
Cegléd környékén elterjedt nyári tájfajta, Nyújtó...

'Elstar' alma (Malus domestica ''Elstar'') 'Elstar' alma (Malus domestica ''Elstar'')
A 'Golden Delicious' és az 'Ingrid...

'Gala' alma és változatai (Malus domestica ''Gala'') 'Gala' alma és változatai (Malus domestica ''Gala'')
A nagysikerű 'Gala' almafajtát James Hutton...

Összes 118 hasonló növény megtekintése »