A világ egyik vezető körtfajtája. Gyümölcse nagy, vagy igen nagy, tömege 200-270 g közötti, éretten sárgászöld –színű; alakja széles, húsa fehér, bőlevű, olvadó vajkörte. Íze kitűnő. Az optimális tároláshoz a szüret ideje szeptember második felére esik. Friss fogyasztásra ajánlott, de sokoldalúan felhasználható. Gyakorlatilag kősejtmentes gyümölcsei jól szállíthatók és jól tárolhatók.

A fa növekedése közepes erősségű, mérsékelten felfelé törő. Termő korában ívesen lehajló gömbkoronát nevel. Közép-korán fordul termőre, kiegyenlítetten és igen bőven terem; alternanciára és gyümölcshullásra nem hajlamos. A téli és a tavaszi fagyokra kevésbé érzékeny. Ajánlott pollenadói a Conference, Vilmos és Guyot Gyula fajták.

 

Packham's Triumph körte (<span>Pyrus communis</span> ''Packham's Triumph'')

Hasonló növények

'Favrené asszony' körte (Pyrus communis ''Madame Favre'') 'Favrené asszony' körte (Pyrus communis ''Madame Favre'')
Franciaországból származó, 1861-ben nemesített fajta. Fiatalon...

Conference körte (Pyrus communis ''Conference'') Conference körte (Pyrus communis ''Conference'')
Angliából származik (1894), az egész világon...

Diel vajkörte (Pyrus communis ''Beurre Diel'') Diel vajkörte (Pyrus communis ''Beurre Diel'')
M. Meuris – Van Mons főkertésze...

Összes 44 hasonló növény megtekintése »